joi, 15 septembrie 2011

Cosmote

Una dintre cele mai frumoase reclame pe care le-a avut Cosmote pana acum! Mi se pare diferita fata de cele precedente si probabil ca acesta este si motivul pentru care mi-a placut atat de mult.

duminică, 11 septembrie 2011

Cola + Mentos

Zilele trecute imi spunea cineva despre reactia care se creeaza in momentul in care Mentos este amestecat cu vestitul Cola. Sincer, initial nu am crezut...dar am gasit cateva clipuri pe Youtube care, pe mine una, m-au convins:)).

Watch!

miercuri, 7 septembrie 2011

Se da startul serialelor!


Pentru ca vara s-a terminat, incep sa ma gandesc serios la ceea ce voi face toamna asta. Pe langa faptul ca incepe scoala si tot tacamul, mai exista si cateva lucruri carora le voi rezerva obligatoriu timp . Unul dintre ele este urmarirea catorva seriale! Odata cu venirea toamnei, incep sa apara si episoadele noi din serialele pe care multi le urmarim-eu una m-am gandit la ele o vara intreaga.

Probabil ca cel pe care il astept cel mai mult sa il vad este "90210 (TV series 2008)" - primul episod (Up to Smoke) din sezonul 4 va aparea pe 13 septembrie. Sezonul 5 din "Gossip Girl" incepe cu "Yes, Then Zero" pe 26 septembrie, iar "Grey's Anatomy", respectiv sezonul 8 (!!), va incepe pe 22 septembrie ("Free Falling"). Alte doua seriale la mare voga care vor reincepe toamna aceasta sunt "The Vampire Diaries" (sezonul 3 cu episodul "The Birthday" pe 15 septembrie) si, bineinteles, "House MD" - ajuns la sezonul 8 (!!!)- incepe ceva mai tarziu, pe 3 octombrie, cu episodul "Twenty Vicodin".

Datele pe care le-am scris sunt cele de lansare, probabil ca la noi vor ajunge cu o zi sau doua mai tarziu.

Vizionare placuta!

luni, 5 septembrie 2011

Arta de a avea un tatuaj

   In ultimul timp, din ce in ce mai multe persoane (tinere sau nu), se regasesc in acest mod de exprimare. Pentru mine intotdeauna a existat intrebarea "Si daca ma plictisesc de tatuaj, atunci ce fac?", de aceea nu as putea sa spun ca sunt in totalitate de acord cu ele, dar nici ca imi displac.
    Trebuie sa recunosc totusi, ca tatuajele au existat din cele mai vechi timpuri; la inceput pentru a marca functia unui invidiv, iar apoi semnificatiile acestora s-au extins. In prezent, tatuajul este vazut de asemenea si ca "o bijuterie", pe care o ai cu tine permament si nu exista teama de a o pierde. Cred insa ca, cele mai multe tatuaje, au fost facute in amintirea cuiva sau cineva drag. Ceea ce ma incanta, este ca oamenii nu mai sunt la fel de reticenti ca inainte la vederea unei persoane tatuate, au reusit intr-o mare masura sa treaca peste faptul ca o persoana tatuata nu este o persoana respinsa de societate, asa cum se intampla in trecut. Tatuajul este, pana la urma, arta.
   Cu toate astea, ceea ce ne ramane noua de facut este sa ne gandim la avantajele si dezavantajele pe care ni le aduce un tatuaj, iar daca balanta este inclinata in favoarea tatuajelor, sa ne alegem cu atentie salonul unde ni se va realiza.

Femeie din Statele Unite-1907

duminică, 4 septembrie 2011

Leap Year (An Bisect)

Nu știu cum se face, dar- din când în când- sâmbătă seara ajung să stau în casă cu o cană mareeee de cafea (mda..nu are niciun efect asupra mea). De altfel, exact așa s-a întâmplat și săptămâna aceasta. Neavând un alt lucru mai bun de făcut, am început să caut ce filme mai am în calculator și m-am hotărât să vizionez ”Leap Year”. Știu că a aparut în 2010, dar eu de-abia acum am reușit să îl văd. Impresia lăsată…surprinzător de bun. Personal, cred că este genul tipic de film pe care să îl vezi într-o seară în care nu ești în cea mai bună dispoziție sau pur și simplu suferi de plictiseală acută. Cu siguranță te va face măcar să zâmbești subtil, dacă nu să râzi în hohote. Cred că un mare plus îl aduc și actorii Matthew Goode și Amy Adams prin talent și carismă. Rolurile li se potrivesc perfect, iar împreuna formează o pereche comică, atipică, dar simpatică.