Nu știu cum se face, dar- din când în când- sâmbătă seara ajung să stau în casă cu o cană mareeee de cafea (mda..nu are niciun efect asupra mea). De altfel, exact așa s-a întâmplat și săptămâna aceasta. Neavând un alt lucru mai bun de făcut, am început să caut ce filme mai am în calculator și m-am hotărât să vizionez ”Leap Year”. Știu că a aparut în 2010, dar eu de-abia acum am reușit să îl văd. Impresia lăsată…surprinzător de bun. Personal, cred că este genul tipic de film pe care să îl vezi într-o seară în care nu ești în cea mai bună dispoziție sau pur și simplu suferi de plictiseală acută. Cu siguranță te va face măcar să zâmbești subtil, dacă nu să râzi în hohote. Cred că un mare plus îl aduc și actorii Matthew Goode și Amy Adams prin talent și carismă. Rolurile li se potrivesc perfect, iar împreuna formează o pereche comică, atipică, dar simpatică.



0 comentarii:
Trimiteți un comentariu